Shop Mobile More Submit  Join Login
×
  • Art Print
  • Canvas
  • Photo
Download PNG 7717 × 4677
Details

Submitted on
March 4, 2012
Image Size
57.1 MB
Resolution
7717×4677
Link
Thumb
Embed

Stats

Views
5,623
Favourites
507 (who?)
Comments
176
Downloads
219
×
Fire within Azure by Nachiii Fire within Azure by Nachiii
This is a picture for :icondraci-info: project. It's going to be a book called Shadows of Wings II: From the Claws of a Dragon (not sure if it's translated 100% correctly ^^;). The book is going to be a collection of various texts of various genres with illustrations from various people, who are all members of Czech dragon community Draci.info. I'm just one of the people who drew a cover picture and voting will decide which one is going to be there.

The dragon is supposed to be on the front side - I just forgot to flip it before I uploaded it here ^^;

On this picture I also got to first try my new huge 21" monitor - it's quite a great difference compared to my 15,6" notebook that I used so far :aww:

And I know the composition like this is weird, but that's due to the fact thatb it's meant for a book - I made it so that the whole dragon (apart from the tip of a wing) will be on the front cover.
I know there are flaws, but I spent a looong time with it so I hope you'll like it ;) Oh, and I fell in love with drawing red hair :love:


There's a lot of detail in it so please fullview :)
And I don't know why, but the picture as it is here looks a bit blurred. If you want to see the sharper version, download it.
Add a Comment:
 
:iconthedragon970:
Thedragon970 Featured By Owner Nov 24, 2013
Beautiful! :)
Reply
:iconnachiii:
Nachiii Featured By Owner Nov 30, 2013  Hobbyist General Artist
Thank you :aww:
Reply
:iconsybilasulfur:
SybilaSulfur Featured By Owner Apr 17, 2013  Hobbyist General Artist
Mám na tebe jednu otázečku -> Jaké brushe používáš? :D
Reply
:iconnachiii:
Nachiii Featured By Owner Apr 17, 2013  Hobbyist General Artist
To je docela záludná otázka :D Popravdě řečeno, netuším přesně které jsem použila na tenhle obrázek. Na vodu jsem zkoušela všechny možné různě postahované. Ale u draka (kromě asi křídel) jsem sitéměř jistá, že je airbrushem, který je ze základní sady photoshopáckých štětců.

Mám ve zvyku postahovat kde co, ale většinu štětc pak nepoužívám. Nedávno jsem je ale konečně trochu protřídila, tak v tom snad nebude takový guláš.

Mezi mé oblíbené ale patří airbrush, kulatý štětec, který je dost podobný, ale má hrubou strukturu. Pak zkouším různé štětce, které najdu, když chci někde nějakou jinou strukturu :D
Reply
:iconsybilasulfur:
SybilaSulfur Featured By Owner Apr 17, 2013  Hobbyist General Artist
Nemyslela jsem přesně tenhle konkrétní obrázek, ale tak obecně.
A wow, zajímavý co dokážeš s tím obyč stětcem dokázat :D Mně teda vůbec, vůbec, vůbec nesedí...
(Nesedí mi ani Photoshop :D )
Reply
:iconnachiii:
Nachiii Featured By Owner Apr 17, 2013  Hobbyist General Artist
Tak to jo, v tom případě hlavně airbrush a ten kulatý, občas zkusím něco dalšího a když mi to sedne, používám to víc, ale na hlavní postavy většinou ty kulaté :)
Ale asi záleží, co každému sedne. Mě se právě líbí, že tyhle štětce umí dělat hezké jemné přechody a dá se s nimi šrafovat. Jediným důvodem, proč teď od airbrushe přecházím k tomu strukturovanému je, že obrázek vypadá pak přirozenější a ne na první pohled tak uměle digitálně a gumově.
A myslím si, že kreslení, pokud vyloženě nevsázíš na zajímavé vzory, co ti některé štětce vytváří, není zrovna o tom, jaký štětec používáš, ale jak ho používáš. Štetec je jen nástroj a ne to, co tvoří obrázek.

Photoshop ti nesedl? A kolikrát jsi ho zkoušela? M přijde, že tyhle věci jsou spíš o zvyku. O tvém stylu samozřejmě taky, ale tomu se myslím můžeš v různých programech přizpůsobit. V jakém programu teda kreslíš? V SAI?
Reply
:iconsybilasulfur:
SybilaSulfur Featured By Owner Apr 18, 2013  Hobbyist General Artist
S těmi štětci s tebou souhlasím, jenom jsem byla na to zvědavá :)

A asi jsem na Photoshop nezvyklá...dělám hlavně v Sai a ten funguje...jinak, hodně jinak. Co jsem odkoukala, ve Photoshopu to funguje tak, že se barvy překrývají. Ten jeden Brush, co v SAI je funguje spíš na principu míchání barev - čili jde stínovat i jen pomocí černé, bílé a jednoho odstínu barvy.
Reply
:iconnachiii:
Nachiii Featured By Owner Apr 19, 2013  Hobbyist General Artist
Jasně :)
SAI jsem nikdy v akci neviděla. Kromě Photoshopu jsem dříve zkoušela Gimp, ale možná proto, že jsem ani nestihla odhalit, jak se v něm dělají některé všci, mi Photoshop sednul líp :)

Ta technika, kterou popisuješ zní zajímavě. Ve Photoshopu ale můžeš docílit něčeho podobného, když si zvýšíš průhlednost štětce. Podle toho, jak mo, taky můžeš barvy víceméně míchat a vytvářet přechody. Právě ten airbrush třeba se k tomu výborně hodí :)
Reply
:iconsybilasulfur:
SybilaSulfur Featured By Owner Apr 19, 2013  Hobbyist General Artist
Jo, neodhalila jsem ten Photoshop pořádně. Taky v něm nedělám moc.
SAI jsem taky dřív nanáviděla, protože jsem v něm neuměla :D A pak si na něj zvykla a najednou to šlo...asi to chce prostě v tom pracovat a pracovat a naučit se to ^^

A jak používáš vrstvy? Máš jich nějak hrozně moc choticky a "co je vpředu" je nahoře, "co je vzadu" dole nebo máš nějaký úžasně vymyšlený systém jako Nay? :D
Reply
:iconnachiii:
Nachiii Featured By Owner Apr 19, 2013  Hobbyist General Artist
:) Řekla bych, že Photoshop může být trochu matoucí. Používám ho něco přes dva roky, ale myslím, že znám jen menšinu základních funkcí a to mám starou verzi PS2 :D Co ale znám mi ke kreslení zatím stačí :)

Hehe, vrstvy ^^; Nayin systém neznám, ale můj systém je velice 'jednoduchý', vlastně se dá docela výstižně popsat jedním slovem: "chaos" :D
Jak to ale popisuješ "co je vpředu je nahoře a naopak" tak tak to mám. Nebo teda spíš: ono to jde jinak? O.o Ukazuje se mi tam prostě pořadí vrstev - nahoře v seznamu je vrstva nejsvrchnjší, dole je pozadí.
Hlavně ale když dělám složitější obrázky, časem se do toho zamotávám, takže mám vrstvu na každý prd a na nějakém obrázku už jsem se myslím dostala i za stovku :D Teď se to ale snažím trochu eliminovat, slučovat, co vím, že nebudu potřebovat zvlášť, a udělat si alespoň skupinu vrstev z těch, na kterých je hlavní charakter :D
Reply
(1 Reply)
Add a Comment: